02186129565 09120926282

سوالات متداول

آیا شیوه‌های کاشت ابرو برای خانم‌ها و آقایان متفاوت میباشد؟

کلیت شیوه کاشت ابرو برای تمامی اشخاص یکسان میباشد؛ البته تکنیک انتخابی به وسیله جراح باتوجه به وضعیت اشخاص مختلف خواهد بود. ابروهای آقایان معمولا ضخیم‌تر بوده و ضخامت آن‌ها در همه قسمت‌های ابرو یکسان است. در آقایان ابروها معمولا برجسته‌تر و پرتر هستند، رنگ تیره‌تری دارند و طول موهای ابرو نیز بلندتر است. این در حالی است که در خانم‌ها تراکم موها در ناحیه انتهایی ابروها کمتر است و موهای این ناحیه نیز معمولا نازک‌تر هستند. طول و ضخامت موها نیز کمتر است. همین تفاوت‌ها باعث می‌شود که تکنیک موردنیاز برای کاشت ابرو در آقایان و خانم‌ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد

به صورت معمول چه چیزی باعث ریزش مو ابرو می‌شود؟

عوامل زیادی می‌تواند موجب نازک شدن و یا ریزش ابرو شود، که برخی از آن ها دربرگیرنده اصلاح، حوادث فیزیکی و یا این که شیمیایی و بعضا از بیماری های ریزش موی می‌باشند.

آیا ابروهای کاشته شده دائمی میباشد؟

بله، روش پیوند ابرو می تواند به عنوان یک راه حل دائمی برای نازک شدن ابرو استفاده شود. بعد از کاشت ابرو فرد رشد، ریزش و بازسازی طولانی مدت را همانند ابروهای طبیعی تجربه می کند.

موهای اهداکننده از کجا می‌آیند؟

در صورت ریزش جزئی ابرو یا نازک شدن مو در یکی از دو ابرو، موهای اهداکننده را می توان از دیگر ابرو استفاده کرد. منابع دیگر عبارتند از پشت گوش و منطقه بالایی اطراف ران (معمولا برای زنان)

مدت زمان فرآیند چقدر میباشد؟

مدت زمان انجام این عمل معمولا بستگی به میزان پیوند هایی دارد که باید بر روی بیمار انجام شود. برای اکثر بیماران، حدود ۵ تا ۶ ساعت طول می کشد

زمان بهبود چقدر میباشد؟

از آن‌جا که این شیوه با به کار گیری از ابزارهای دقیق و تکنیک های تهاجمی کم، استفاده می کند، بیماران می‌توانند به صورت معمول ۴۸ ساعت بعداز پیوند ابرو، فعالیت های روزانه خویش را از سر بگیرند، تازمانیکه در فعالیت های شدید یا ورزش ها شرکت نکنند

جدول زمانی برای نتایج مطلوب چه می‌باشد؟

بیماران می توانند نتایج قابل توجهی را در حدود ۴ تا ۶ ماه انتظار داشته باشند. علاوه بر این، باید انتظار ریزش را ۳ تا ۵ هفته بعد از عمل جراحی داشته باشید که طبیعی است و انتظار می رود. نتایج نهایی در حدود ۱۰ ماه آشکار خواهد شد

آیا محل سوختگی یا شکستگی با کاشت ابرو پنهان می گردد؟

سوختگی، بریدگی، شکستگی و مشکلات مشابه که باعث از بین رفتن تمام فولیکول‌های مو می‌شوند، فرم ابروها را به‌شدت تحت تاثیر قرار داده و حتی احتمال دارد همه یا بخشی از موهای آن را به‌طور کامل نابود کنند. خبر خوب اینست که با کاشت ابرو در محل این آسیب‌ها می‌توان موهای ابرو را بازگرداند و دوباره فرم طبیعی و خوش‌حالت به آنها بخشید. قابل ذکر است که آسیب ایجاد شده در این مناظق باعث از بین رفتن فولیکول‌های موی آن شده است. بنابراین اگر فولیکول مو مجددا در این ناحیه قرار گیرد، ابروها مجددا رشد خواهند کرد. به همین دلیل متخصصین  به اشخاصی که در اثر هریک از این آسیب‌ها یا برخی بیماری‌ها، فولیکول‌های ابروی خود را از دست داده‌اند، کاشت ابرو را توصیه می‌کنند.

آیا می‌توان بر روی تاتو یا هاشور ابرو کاشت؟

چراکه نه. حتی برخی از پزشکان بر این باورند که کاشت ابرو بعد از تاتو یا هاشور می‌تواند نتایج مطلوبتری را ایجاد کند. در واقع خود هاشور یا تاتو باعث طبیعی‌تر شدن ابروها نمی‌شود و احتمال دارد باعث تصنعی شدن فرم ابروها نیز بشود؛ اما اگر آن را با کاشت ابرو ترکیب کنید، حتما به نتایج خیلی خوبی خواهید رسید. دقت کنید که همه موهای کاشته شده در ابرو لزوما رویش نخواهند کرد و این امر کاملا طبیعی است. به همین علت ممکن است بعد از تثبیت نتایج کاشت فواصل بسیار ریزی بین موها ایجاد شود. درصورتی‌که قبل از کاشت تاتو یا هاشور انجام شده باشد، این فواصل به‌طور کامل پوشیده می‌شوند و قابل‌تشخیص نخواهد بود.

موهای مناسب برای کاشت ابروها از کجا برداشت می شوند؟

بانک موهای کاشت ابرو معمولا ناحیه پشت سر، پایین گردن و پشت گوش‌ها میباشد. موهای پشت سر معمولا ضخامت بیشتری دارند و رشد آن‌ها نیز سریع‌تر است. به همین دلیل این موها برای آقایان مناسب‌تر است. در خانم‌ها که طول ابروها کمتر است و ابروها نازک‌تر هستند، موهای پشت گوش و گردن مناسب‌تر میباشد. توجه کنید که موهای بدن نمی‌توانند گزینه خوبی برای کاشت ابرو باشند. چراکه احتمال رشد این موها در مکان جدید بسیار کم است و امکان تغییر حالت آن‌ها نیز وجود دارد.