درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان کاشت ابرو و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

کاشت ابروی طبیعی- هزینه، مراحل انجام و هر چه که باید درباره‌ی آن بدانید

ابروها به عنوان تنظیم کننده‌ی توازن چهره همواره نقش مهمی در زیبایی آن دارند. از سال‌ها قبل که ابروهایی به صورت کمانی‌شکل و نازک به عنوان یکی از فاکتورهای زیبایی به حساب می‌آمدند گرفته، تا امروزه که ابروهای پهن با مد روز مطابقت بیشتری دارد. اگرچه می‌توان گفت ابروهای مناسب هر چهره را می‌بایست، با توجه به محل قرارگیری سایر اعضای صورت، اندازه و شکل آن‌ تعیین کرد. امروزه افراد زیادی در جهان به خاطر کم‌پشتی ابروهایشان متقاضی کاشت ابروی طبیعی هستند. با داشتن ابروهایی که در کنار نزدیک کردنشان به مد روز، نسبت زیباتری بین اجزای چهره‌شان و نهایتا زیبایی مد نظرشان ایجاد کند. ممکن است علت کم‌پشتی ابروها مادرزادی و به صورت ارثی یا به خاطر حوادث فیزیکی، کمبود مواد مورد نیاز موی ابرو برای رشد، استفاده از داروهای خاص، کهن‌سالی یا دچار شدن به یکی از بیماری‌های خاص که در ادامه به آن اشاره خواهد شد باشد. اما پیش از جستجو برای روش درمان باید علت آن به صورت مشخص برای دکتر متخصص پوست و مو روشن گردد. کاشت ابروی طبیعی یک راهکار قطعی، بدون بازگشت و دائمی برای رفع کم‌پشتی ابروها و رسیدن به ظاهر مطلوب مدنظر زیباجویان گرامی است که در کلینیک تخصصی کاشت موی لیان، زیرنظر پزشک حاذق و باتجربه‌ی حوزه‌ی کاشت مو و ابرو، دکتر غلامرضا پورسعادت انجام می‌پذیرد.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان کاشت ابرو و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

دلایل شایع ریزش ابروها و کم‌پشتی آن‌ها چیست؟

ریزش ابروها یا هیپوتریکوزیس ابرو به فرایندی گفته می‌شود که ابروهای شخص به تدریج نازک شده و نهایتا از بین برود. به شکلی که دیگر امکان رویش مجدد آن به خاطر آسیب جدی و ریشه‌ای به آن وجود نداشته باشد. ریزش ابروها ممکن است همراه خارش یا خشکی پوست باشد. ریزش ابروها یا کم‌پشتی آن‌ها می‌تواند به خاطر:

 • سوختگی و آسیب‌های فیزیکی
 • افزایش سن
 • پرکاری یا کم کاری تیروئید
 • آلوپسی آره‌آتا
 • استفاده از تاتو و هاشور ابروها
 • بیماری‌های عفونی
 • کم‌پشتی به صورت ژنتیکی و مادرزادی
 • رژیم غذایی نامناسب
 • عوارض داروهای مصرفی
 • اضطراب و استرس
 • استفاده بیش از حد از مواد بهداشتی و آرایشی غیراستاندارد و … باشد.

چه روش‌هایی برای جبران ابروهای از بین رفته یا رفع کم‌پشتی ابروها وجود دارد؟

پس از شناخت ریشه‌ی ریزش مو یا کم‌پشتی آن، با توجه به مرحله‌ای از ریزش که ابروهای زیباجو در آن قرار دارد، پزشک متخصص پوست و مو می‌تواند روش مناسب درمانی را به متقاضی ارائه کرده و روند درمان را آغاز کند.
در بعضی موارد ممکن است با بهبود تغذیه یا تغییر داروهای مصرفی روند ریزش ابروها کند شده و حتی ابروها مجددا رشد کنند. اگرچه این مورد تنها در صورتی امکان‌پذیر است که ریشه‌ی ابروها از بین نرفته و به صورت مقطعی روند رشد آن‌ها متوقف شده باشد. یا مثلا افرادی که تحت درمان شیمی درمانی قرار گرفته‌اند احتمال رشد مجدد ابروی آن‌ها پس از اتمام دوره وجود دارد. اما اغلب تنها راه قطعی رشد مجدد ابروهای طبیعی و تضمین دائمی بودن آن، کاشت ابرو به صورت طبیعی‌ست. اگرچه تبلیغات زیادی در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای درباره‌ی رشد مجدد مو و ابرو وجود دارد، اما هیچ دارویی که مورد تایید FDA (سازمان غذا و داروی ایالات متحده) باشد و بتواند باعث رشد ابروهایی شود که چیزی از ریشه‌ی آن‌ها باقی نمانده یا هرگز وجود نداشته‌اند، در دنیا وجود ندارد. کاشت ابروی طبیعی تنها روش قطعی برای داشتن ابروهایی پرپشت و دائمیست که می‌تواند برای اغلب افراد، فارغ از جنسیت و با داشتن حداقل سن مطابق علم روز پزشکی انجام شود.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان کاشت ابرو و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

اولین قدم برای کاشت ابرو

برای کاشت ابروی طبیعی چه اقداماتی باید انجام شود؟ ابتدا با مراجعه به کلینیک تخصصی و مشاوره‌ی پزشک متخصص کاشت و مو و تشخیص شرایط ابروهایتان، شرایط سنی و سلامتیتان برآوردی از حجم ابروهای مورد نیاز، شیوه‌ی انجام و طراحی شکل آن انجام می‌پذیرد.

آیا امکان انجام کاشت ابرو طبق سلیقه‌ی زیباجو امکان پذیر است؟

طراحی ابروی متناسب با چهره‌ی فرد کار بسیار ظریفیست که بسته به شکل کلی صورت،  اندازه‌ی اجزا جهت رعایت نسبت ایده‌آل و ایجاد ظاهر طبیعی توسط پزشک انجام می‌پذیرد. البته امکان طراحی بر طبق سلیقه و استانداردهای زیباجو وجود دارد.

آیا کاشت ابروی طبیعی برای کسانی که در ابروی خود جای بخیه دارند مناسب است؟

بله. بهترین روش برای پر کردن جای زخم و بخیه کاشت ابرو می‌باشد. اگر در ابروهایمان تاتو یا هاشور داشته باشیم، می‌توانیم کاشت ابرو انجام دهیم؟ کاشت ابرو روی تاتو و هاشور نه تنها هیچ مشکلی ندارد، بلکه ظاهری ارائه می‌دهد که دیگر نیاز به هیچ چیز دیگری برای زیبایی و پرپشتی ابروهایتان نداشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان کاشت ابرو و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

کاشت ابرو به چه شیوه‌های انجام می‌شود؟

با پیشرفت علم پزشکی، کاشت ابروی طبیعی همانند کاشت مو، با توجه به شرایط سنی زیباجو، وضعیت سلامتی، حجم موی مورد نیاز و جنسیت به شیوه‌های مختلفی انجام می‌پذیرد. اصلی‌ترین تفاوت در شیوه‌های مختلف کاشت ابرو، تفاوت در نحوه‌ی برداشت مو از قسمت بانک مو (پشت سر یا کنار گوش‌ها) می‌باشد. در روش‌هایی مانند FUT، تارهای موی مورد نیاز به صورت برداشت نواری (برداشت دسته‌ای گرافت‌ها) از بانک مو برداشته شده و در قسمت ابروها، به شیوه‌ی طراحی شده و در راستای خواب ابروها کاشت می‌شود. در روش‌هایی مانند FUE (FIT) یا روش‌هایی جدیدتر مانند SUT گرافت‌های مو به وسیله‌ی دستگاه‌های دقیق به صورت یکی یکی از ناحیه‌ی بانک موها برداشت شده و در قسمت ابروها کاشت می‌شود. در این روش‌ها به دلیل عدم نیاز به هرگونه برش، نیازی به بخیه نیز نخواهد بود.

استفاده از موی دیگران در کاشت ابروی طبیعی

متاسفانه در کاشت ابروی طبیعی مانند کاشت مو، امکان استفاده از بانک موی دیگران وجود ندارد و تنها می‌توان از موهای خود شخص استفاده کرد. در صورت استفاده از موی دیگران بدن با تارهای ابروی کاشت شده به عنوان یک عامل خارجی مهاجم برخورد کرده و اقدام به از بین بردن تمام آن‌ها می‌کند.

برخی از نمونه کار های کاشت ابرو

آیا خانم‌های باردار امکان کاشت ابرو دارند؟

 • خیر. انجام کاشت ابرو فرایندیست که در صورت انجام صحیح تنها یک بار برای هر فرد انجام می‌شود. از این رو تجربه‌ای جدید است که می‌تواند باعث ایجاد استرس در فرد شود. از رویی دیگر پس از کاشت ابرو، متقاضی کاشت نیاز به استفاده از داروهای آنتی‌بیوتیک خواهد داشت که با در نظر گرفتن شرایط بارداری و حفظ سلامت جنین، چنین چیزی امکان پذیر نیست. به این دلایل خانم‌های باردار می‌بایست پس از زایمان در با مشورت دکتر ترجیحا در دوره‌ای جدا از دوران شیردهی اقدام به کاشت ابروی طبیعی کنند.

تفاوت اصلی کاشت ابرو و کاشت مو چیست؟

تفاوت واضح بین کاشت ابرو و کاشت موی سر در ظرافت آن است. کوچکترین مغایرتی در شکل ابروهای کاشت شده و سایر ابروها کاملا قابل وضوح است. از طرفی بر خلاف موهای سر، تارهای ابرو در دم، تنه و سر ابروها از لحاظ ضخامت، جهت خواب و حتی رنگ تفاوت‌هایی دارند. از این جهت انجام این عمل درمانی/زیبایی نیازمند تخصص، مهارت و تجربه‌ی بالایی می‌باشد که در کلینیک لیان، زیر نظر اساتید مجربی چون دکتر غلامرضا پورسعادت انجام می‌پذیرد.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان کاشت ابرو و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

کاشت ابروی طبیعی چه مزایایی دارد؟

 • نتیجه‌ی کاملا طبیعی و مشابه ابروهای خود شخص
 • درمانیست قطعی برای کم‌پشتی ابروها
 • ابروهای کاشت شده طبیعی و دائمی هستند
 • انجام آن زمانی بیشتر از یک روز از شما نمی‌گیرد
 • امکان رنگ کردن ابروها پس از گذشت زمان مورد نظر پزشک وجود دارد
 • با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی نیست. همچنین دردی احساس نخواهید کرد

کاشت ابروی طبیعی چه معایبی دارد؟

 • ممکن است تا چند روز بعد از کاشت در ناحیه‌ی ابرو احساس خارش کنید
 • برای رسیدن به نتیجه‌ی مناسب نیاز است به مدت دو الی سه هفته از ابروهایتان به صورت ویژه مراقبت کنید
 • مانند کاشت موی طبیعی ممکن است تا رسیدن به نتیجه‌ی نهایی و گذر از مرحله‌ی ریزش اولیه داشته باشید (حداکثر یک سال)

مرحله‌ی ریزش اولیه چیست؟

دو هفته الی یک ماه پس از انجام کاشت ابرو، تعدادی از موهای کاشت شده شروع به ریزش خواهند کرد. به این مرحله اصطلاحا دوره‌ی تطبیق موهای کاشت شده نیز گفته می‌شود. به این معنا که تارهای کاشت شده‌ی ابرو خود را با ابروهای شما تطابق می‌دهند. معمولا ابروهای کاشت شده از 4 الی 6 ماه پس از کاشت مجددا شروع به رشد می‌کنند و در پایان یک سال به رشد کامل خود می‌رسند.

چه نکاتی را قبل از کاشت ابرو باید رعایت کنیم؟

قبل از انجام کاشت ابرو نیاز به رعایت مراقبت‌هایی جهت بهبود شرایط کاشت و نهایتا رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب داریم. این مراقبت‌ها عبارتند از:

 • عدم مصرف دخانیات و الکل در روز انجام کاشت
 • داشتن استراحت کافی
 • پرهیز از مصرف ویتامین E، جهت جلوگیری از رقیق شدن خون
 • مصرف ویتامین C جهت سریعتر شدن روند بهبود می‌تواند مفید باشد
 • قطع مصرف داروهایی نظیر آسپیرین، ایبوپروفن و…
 • قطع مصرف ماینوکسیدیل
 • مصرف وعده‌ی غذایی مقوی و سبک

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان کاشت ابرو و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

چه نکاتی را بعد از کاشت ابروی طبیعی باید رعایت کنیم؟

 • جلوگیری از رسیدن رطوبت به محل ابروها در روزهای ابتدایی کاشت
 • مصرف صحیح و به موقع داروهای تجویزی پزشک به خصوص آنتی بیوتیک‌ها
 • استفاده از عینک دودی به مدت دو هفته جهت جلوگیری از برخورد مستقیم اشعه‌ی آفتاب به محل کاشت
 • از روز پنجم می‌توانید به حمام بروید
 • استفاده از سرم‌های مخصوص شست و شو در قسمت کاشت بعد از روز پنجم
 • به روی صورت نخوابیدن
 • حداقل 24 ساعت محل کاشت را لمس نکنید. بعد از آن از خاراندن قسمت کاشت و آسیب به تارهای کاشت شده پرهیز کنید

چه عامل دیگری در رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب در کاشت ابرو موثر است؟

در کنار مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت ابروی طبیعی، عامل مهم دیگری در راستای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب موثر است. کاشت ابروی طبیعی پاسخ علم پزشکی به کم‌پشتی ابروهاست. همان طور که پیش از این ذکر شد، روشی درمانی/زیبایست که از ظرافت خاصی برخوردار است. انجام صحیح کاشت ابرو در سلامت و زیبایی شما موثر است. پس برای انجام آن از کلینیک‌های معتبر و پزشکان شناخته شده‌ی این حوزه کمک بگیرید. کلینیک تخصصی کاشت موی لیان مفتخر است که با بهره‌گیری از علم روز پزشکی، تجهیزات تخصصی و پزشکان متخصصی چون دکتر پورسعادت با تجربه‌ای کم تشابه بهترین نتیجه را برای کاشت ابرو و موی شما رقم بزند.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان کاشت ابرو و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

هزینه‌ی کاشت ابروی طبیعی در کلینیک لیان چقدر است؟

 • هزینه‌ی کاشت ابرو مانند تمام عمل‌های زیبایی/درمانی بسته به عوامل مختلفی دارد. روش کاشت ابرو، حجم کاشت، درمان‌های جانبی مورد نیاز و کیفیت انجام کاشت. امروزه مراکز متعددی در سرتاسر جهان چنین خدماتی ارائه می‌کنند که به جرأت می‌توان گفت کشور ما یکی از کشورهای پیشرفته در این زمینه می‌باشد. اما متاسفانه در چنین فضایی در بسیاری از مراکز سلامت و زیبایی زیباجو تحت خطر قرار می‌گیرد. عدم دانش کافی، وجود نیروی متخصص، امکانات لازم و فضای محترمانه هر کدام ممکن است منجر به نتیجه‌ای شود که حتی متقاضی کاشت ابرو را از انجام آن برحذر دارد. پس حتما نسبت به انتخاب خود برای کاشت ابرو سخت گیرانه عمل کنید. بررسی سوابق مرکز کاشت مدنظر و زیباجویانی که پیش از این در آن مرکز کاشت ابرو انجام داده‌اند، می‌تواند برگی مستند بر کیفیت کار آن کلینیک باشد. به سلامت، زیبایی و هدف خود احترام بگذارید. جهت اطلاع از هزینه‌ی دقیق کاشت ابرو، دریافت مشاوره و تنظیم جلسه‌ی ویزیت، می‌توانید با پر کردن فرم زیر در سریعترین وقت ممکن کاشت ابرویی دائمی و مطمئن را در بهترین کلینیک کاشت موی تهران، یعنی کلینیک تخصصی کاشت موی لیان تجربه کنید.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

کلینیک زیبایی لیان یکی از معتبرترین مراکز انجام خدمات زیبایی – درمانی پوست و مو، بالاترین میزان رضایت در سال‌های اخیر را از مراجعین محترم و زیباجویان گرامی این کلینیک دریافت کرده و به انجام کلیه‌ی خدمات با هزینه‌ای مناسب و کیفیتی بی‌مثال در شهر تهران مفتخر است. برای دریافت هزینه‌ی کاشت و دریافت مشاوره‌ی رایگان فرم زیر را پر کنید.

بله موهای کاشت شده در ناحیه‌ی ابرو مادام العمر هستند و امکان اصلاح آن‌ها نیز وجود دارد.

بله. بعد از 6 ماه می‌توانید با خیال راحت ابروهایتان را رنگ کنید.

هر کسی که می‌خواهد ابروهایی پرپشت داشته باشد. همچنین در افرادی که در ناحیه‌ی ابرو جای زخم، بخیه یا شکستگی باقی است، می‌توانند با کاشت ابروی طبیعی آن را بپوشانند.

بهتر است بعد از 6 ماهگی نوزاد و دوشیدن شیر برای مصرف چند روز نوزاد اقدام به کاشت ابرو نمود.

در اکثر موارد سه روز استراحت کفایت می‌کند.

به نسبت روش‌هایی مانند تاتو یا هاشور بله. کاشت ابروی طبیعی روشی است که با بهره گیری از علم پزشکی و با استفاده از ابزارهای روز دنیا انجام می‌پذیرد. اما در جهت دیگر آن برخلاف تاتو یا هاشور شما می‌توانید ابروهایی دائمی و کاملا طبیعی داشته باشید.

خیر. کاشت ابروی طبیعی با انجام بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

بسته به میزان مورد نیاز و ابروهای مورد نظر متقاضی معمولا از بین 300 تا 800 تار مو برای هر ابرو.

تراکم و زیبایی ابروهای شما
ضمانت ماست

مرکز تخصصی کاشت لیان

کاشت ابرو در یک جلسه به صورت دائمی 🙂

مرکز تخصصی کاشت لیان

مرکز تخصصی کاشت موی لیان مفتخر است تا در فضایی مجهز به ابزارهای روز دنیا، با اولویت قرار دادن ارزش و جایگاه زیباجویان گرامی و خواسته‌های آن‌ها و با استفاده از دانش و تخصص پزشکان متخصص، شما را به از ابتدای مسیر مشاوره تا رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه و ایده‌آلتان همراهی کند.